Apple nudi nagradu od 2 miliona dolara
Apple je povećao nagrade za otkrivanje bezbednosnih propusta, nudeći do 5 miliona dolara za najkritičnije greške. Cilj je jačanje zaštite protiv naprednih špijunskih napada i motivacija istraživača da prijave ranjivosti.
Apple značajno proširuje svoj program nagrada za otkrivanje bezbednosnih propusta, čineći ga jednim od najunosnijih u tehnološkoj industriji. Počevši od novembra, maksimalna nagrada za otkriće takozvanih „eksploit lanaca“ koji ne zahtevaju interakciju korisnika, sličnih onima koje koriste sofisticirani špijunski softveri, udvostručena je sa 1 na 2 miliona dolara.
Najkritičniji bezbednosni propusti sada mogu doneti nagrade veće od 5 miliona dolara. To uključuje bagove otkrivene u beta verzijama softvera, kao i ranjivosti koje zaobilaze Lockdown Mode, unapređeni bezbednosni režim ugrađen u Safari pretraživač. Ove promene odražavaju Appleovu sve veću posvećenost zaštiti svog ekosistema od najsloženijih digitalnih pretnji.
Preko 35 miliona dolara isplaćeno istraživačima
Od pokretanja programa nagrada, Apple je isplatio više od 35 miliona dolara za preko 800 bezbednosnih istraživača. Iako su najveće nagrade retke, kompanija je potvrdila da je više puta isplaćivala i do 500.000 dolara po otkriću.
Kompanija Apple ističe da ceni dugoročnu saradnju sa istraživačkom zajednicom. Velike novčane nagrade nisu samo motivacija za prijavu propusta, već i važan deo šire strategije odbrane.
FOTO: Youtube
IZVOR: KURIR.RS