(VIDEO) Devojka je preživela grupno silovanje od migranata, a nakon nekoliko meseci se bacila sa zgrade
Slučaj 25-godišnje Noelije Kastiljo Ramos iz Španije izazvao je snažne reakcije javnosti širom sveta.
Devojka je preživela grupno silovanje 2022. godine, a nakon nekoliko meseci se bacila sa zgrade, zbog čega je ostala u kolicima. Ona je tražila da nad njom bude izvršena eutanazija, što je juče i učinjeno.
Sada su se pojavile tvrdnje o mogućim pritiscima zdravstvenih institucija u vezi sa njenom eutanazijom i potencijalnom donacijom organa.
Predsednica organizacije „Hrišćanski advokati“ u Španiji, Polonija Kasteljanos, izjavila je da je bolnica vršila pritisak da se procedura eutanazije sprovede jer su, kako ona tvrdi, „organi već bili rezervisani za doniranje“.
Prema njenim rečima, kada su u avgustu 2024. godine dobili prve privremene sudske mere kojima se postupak zaustavlja, bolnica je majci preminule Noelije Kastiljo prenela da odlaganje nije moguće upravo zbog situacije u vezi sa donacijom organa.
– Majka nam je rekla da su joj iz bolnice poručili: „Ne možete to da uradite jer su organi već pripremljeni“. Upravo ta informacija je uticala na to da majka navede ćerku da potpiše da ne želi da donira organe – izjavila je Kasteljanos u medijskom obraćanju.
Noelija Kastiljo Ramos ostala je paraplegičar nakon pokušaja samoubistva 2022. godine. Tom činu prethodio je traumatičan događaj. Naime, bila je žrtva grupnog silovanja u centru za maloletnike gde se nalazila pod starateljstvom države – i to od strane bivšeg dečka i trojice ilegalnih migranata.
Njen slučaj podigao je ogromnu buru u svetskoj javnosti. Ljudi su potreseni njenom sudbinom, ali i odlukom da dobrovoljno umre jer, kako je rekla u razgovoru za Antenu 3, „ne može da podnese bol“.
Zbog tragičnih i traumatičnih situacija godinama je bila u depresiji, a na mrežama i u medijima pojavile su se informacije da se u poslednjim trenucima čak i dvoimila, te da je na kraju „osećala kao da nema izbora“, te da je umrla „sama i uplašena“.
Foto: YouTube/Printscreen